W związku z nadchodzącymi feriami zimowymi w Zespole Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej zorganizowane zostało spotkanie uczniów szkoły podstawowej z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu – Panią Moniką Wacławek – rzecznikiem KPP w Lublińcu oraz Panem Sebastianem Kowalik – dzielnicowym. Podczas spotkań z uczniami goście przypomnieli o zasadach bezpiecznych zabaw na śniegu oraz świeżym powietrzu, zwrócono także uwagę na niebezpieczeństwa mogące spotkać uczniów w internecie oraz podczas spotkań z obcymi osobami. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, mamy więc nadzieję, że będą pamiętać i stosować się do rad Policji.

Dzięki drukarkom 3D uczniowie będą mieli możliwość lepiej zrozumieć matematykę - za pomocą filamentu wydrukowano pomoce dydaktyczne, które pokazują, jak działają ułamki.

Uczniowie wykorzystywali kamery i sprzęt nagłaśniający podczas uroczystych występów, montowali filmy z okazji świąt, dokumentujące wspaniałe akademie przygotowane przez ich rówieśników.

Kolejny turniej, tym razem piłki nożnej odbył się 11 grudnia 2023 r. Chłopaki klas 4-8 do samego końca ambitnie walczyli o medalowe miejsca. Pamiątkowe statuetki i słodkości zostały ufundowane przez TKKF Boronovia. Zapraszamy do udziału w kolejnych rozgrywkach organizowanych przez katedrę wf.

W tym magicznym przedświątecznym czasie uczniowie z klas pierwszych udali się na wycieczkę do Wielkiej Krainy Elfów. Jest to miejsce, gdzie magię Świąt można odkryć każdym zmysłem. Dzieci pomagały Elfom ocalić Święta, poznając siłę współpracy i z zachwytem odkrywając kolejne uliczki miasteczka  Elfów.  Ich praca uwieńczona została spotkaniem z  Mikołajem. Każdy wrócił z wycieczki z upominkiem ,wspaniałymi wspomnieniami i … pierniczkiem. Zapraszamy na fotorelację z wyjazdu.

„Mikołaj dobrze wie, że profilaktyka ważna jest”

6 grudnia 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Boronowie przedszkole oraz klasy 1 – 8 mieli możliwość zobaczenia spektakli profilaktycznych, które miały na celu m.in. kształtowanie zasad dobrego zachowania, rozwijanie umiejętności przewidywania skutków niebezpiecznych zachowań, rozpoznawanie szkodliwych substancji oraz eliminowanie agresji i przemocy.

Spektakl pod tytułem „Przygody zazdrosnego Liliputka” adresowany był do przedszkolaków, „Smocze opowieści” natomiast dla uczniów klas 1 – 4. Uczniowie klas 5 – 8 poznali historię tego, co mogą spowodować dopalacze w spektaklu „Dopalacze, ruletka życia i śmierci”.

Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie przygotowywały się do spotkania z Mikołajem poprzez wykonanie zadań związanych z profilaktyką. Przedszkole oraz uczniowie klas 1 – 4 przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek rebusy, w których schowały się hasła profilaktyczne, natomiast uczniowie klas 5 – 8 opracowali profilaktyczne krzyżówki.

Wszystkie wykonane ćwiczenia mają swoje specjalne miejsce w szkole, gdzie uczniowie w czasie przerw mogą stawiać czoła zadaniom.

Za ogromne zaangażowanie i wykonaną pracę przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej otrzymali mikołajkowe upominki za ufundowanie których ogromne podziękowania kierujemy do Urzędu Gminy Boronów.

W tym roku szkolnym uczniowie klas 8 ćwiczyli na zajęciach z informatyki projektowanie druku 3D. Młodsi uczniowie zajmowali się budowaniem robotów za pomocą klocków konstrukcyjnych i klocków LEGO.

Zakupione dzięki środkom z programu Laboratoria Przyszłości pomoce wykorzystywane były na różnych zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych oraz umożliwiały uczniom rozwój kompetencji cyfrowych.

Udana zabawa i czekamy na karnawał😀😀😀
Samorząd uczniowski wraz z sekcją wolontariatu dziękuje za wspaniałą zabawę😀

17 listopada 2023 r. uczniowie klas 3 – 8 Szkoły Podstawowej ZPO w Boronowie po raz kolejny uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją znajomość tabliczki mnożenia.
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli młodsi uczniowie. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni byli w losy i przepytywali starszych kolegów oraz nauczycieli i pracowników obsługi naszej szkoły.
Najlepszą znajomością tabliczki mnożenia wykazali się uczniowie klasy 6a osiągając wynik 52%.
Wyniki poszczególnych klas wraz z listą uczniów – ekspertów, którzy nie popełnili żadnego błędu w obliczeniach przedstawiają się następująco:
Klasa 6a (52%) : Patryk Błaszczyk, Magda Machoń, Anita Wilczek, Dawid Najgebauer, Nina Pogorzelska, Kamila Smol, Alan Żuk, Fabian Sekuła, Vsevolod Kovalov, Maksymilian Prokop, Pola Kucharczyk, German Fiolonenko, Cyprian Leśniowski.
Klasa 4b (38%) : Paulina Żuk, Patryk Więcek, Łucja Bukowska, Hana Golek, Antoni Pośpiech, Martyna Wawełczyk.
Klasa 5a (36%): Natan Machoń, Piotr Machoń, Kalina Żyłka, Magdalena Bartosik.
Klasa 6b (33%): Aleksandra Przybylska, Klara Ciborowska, Jakub Klecha, Kacper Hewig, Mikołaj Malcher, Iwo Kożuch, Zofia Sowa, Dorota Gatys, Paulina Pietrowska.
Klasa 5b (29%): Maja Majchrzyk, Rafał Ziółkowski, Szymon Lubos, Marlena Sojka.
Klasa 7a (27%): Kinga Ledwoń, Maksymilian Wiatrek, Oskar Dębowski, Maksymilian Tomalka, Nikodem Ledwoń, Filip Wiatrek.
Klasa 4a (24%): Aleksandra Ślęzok, Bartosz Krawczyk, Aleksandra Wilk, Bartosz Pietruszka.
Klasa 8a (18%): Amelia Burzyk, Weronika Kaczuga.
Klasa 3b (17%): Marta Erlebach, Szymon Aleksy, Mikołaj Piłot.
Klasa 3a (14%): Lilianna Franczuk, Agata Dziemba, Ksawery Pietruszka.
Wśród dorosłych pracowników szkoły wynik wyniósł 87%.

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego😀😀😀