Rok szkolny dobiega końca, a dla uczniów klas ósmych jest to szczególny moment. To czas pożegnania z podstawówką i przygotowań do nowego etapu edukacji.

19 czerwca nasi ósmoklasiści oficjalnie pożegnali się ze szkołą!

Drodzy absolwenci, życzymy Wam sukcesów na dalszej drodze edukacji.

Egzamin praktyczny na kartę rowerową wśród uczniów szkoły to ważny moment, który pozwala sprawdzić umiejętności związane z bezpieczną jazdą na rowerze. Uczniowie muszą wykazać się wiedzą na temat zasad ruchu drogowego, manewrów, skrętów oraz parkowania. Pamiętajmy, że zdanie egzaminu na kartę rowerową to ważny krok w kształtowaniu bezpiecznych nawyków na drodze.

14 czerwca odbyło się podsumowanie trzech lat nauki klasy 3b, połączone z Dniem Mamy i Taty. Spotkanie uświetniły tańce, wiersze i piosenki.

19 czerwca klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Zwiedziły Orientarium i Zoo. Następnie udały się do Centrum Nauki i Techniki EC1 gdzie poznały ciekawostki świata nauki. Późnym popołudniem obejrzały spektakl w Planetarium. Pełne wrażeń wróciły do domu.

Podsumowaniem zajęć Edukacja dla bezpieczeństwa był tradycyjny już Bieg patrolowo - medyczny. Zwycięska drużyna w składzie: Filip Pietrowski, Kuba Aleksy i Seweryn Mzyk wykazała się najlepszą wiedzą z zakresu pierwszej pomocy oraz dobrą kondycją fizyczną. Tytuł Ratownika roku otrzymał Seweryn Mzyk, uzyskując największą ilość punktów w teście konkursowym. Nagrody ufundowane przez TKKF ,,Boronovia" wręczyła naszym zwycięzcom Pani Dyrektor podczas uroczystego zakończenia edukacji przez naszych ósmoklasistów. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności pójdą z naszą młodzieżą w świat, w myśl zasady, że życie to największa wartość .

Dzień Dziecka na sportowo w myśl przysłowia ,,W zdrowym ciele zdrowy duch".

Dzień Szalonej Fryzury i Stroju to wyjątkowe wydarzenie w szkolnym kalendarzu, które zachęca uczniów do eksperymentowania ze swoimi włosami oraz wyrażania swojej kreatywności.

Dzień Mamy i Taty to najpiękniejsze Święto, na które czekamy cały rok.  27 maja br. uczniowie z klasy 1a gościli w szkole swoich Rodziców. Poprzez wiersze, życzenia, piosenki i tańce wyrazili swoje uczucia i wdzięczność Rodzicom. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej uroczystości.

Kolejne wydarzenie w naszej szkole!

Samorząd Uczniowski zorganizował "Dzień bez plecaka"

Nasi uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością.

W dniu 23 maja 2024 r. klasa 7 brała udział w programie „Edukacja z Wojskiem”. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.

Wspólna inicjatywa MEN i MON ma na celu wyposażenie młodego pokolenia w podstawowe umiejętności z zakresu bezpieczeństwa i obronności, aby mogli skutecznie reagować w sytuacjach kryzysowych. „Edukacja z Wojskiem” to ważny krok w kształtowaniu świadomego i odpowiedzialnego społeczeństwa.

„Mało nas, mało nas do pieczenia chleba…”

Podczas wycieczki klas drugich do Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie okazało się, że jednak stawiliśmy się licznie i chleb, a właściwie chlebki zostały przez nas własnoręcznie uformowane, następnie upieczone i w większości od razu skonsumowane, ponieważ naprawdę trudno się było oprzeć pięknie pachnącym, rumianym, świeżutkim chlebowym warkoczykom. Nie była to jedyna atrakcja, która czekała na nas w tym dniu. Oczarowani zwiedzaliśmy kolejne pomieszczenia Muzeum wypełnione po brzegi eksponatami przenoszącymi nas w odległe czasy. Pomimo podpowiedzi Pani Przewodniczki często z niemałym trudem rozszyfrowywaliśmy przeznaczenie przedmiotów pochodzących z minionych epok. Niewątpliwym zainteresowaniem cieszyła się sala, której wystrój został zaaranżowany na wzór klasy sprzed około stu lat. Po zajęciu miejsc w starodawnych ławkach można było w wyobraźni przenieść się na chwilę w świat prababć i pradziadków…Obejrzeliśmy również film, dzięki któremu wzbogaciliśmy naszą wiedzę dotyczącą drogi, jaką musi przebyć ziarno, aby zagościć w naszych domach w postaci smakowitego pieczywa oraz przypomnieliśmy sobie, że do pożywienia powinniśmy się odnosić z należytym szacunkiem.

Pełni wrażeń, wzbogaceni o nowe przeżycia, wiedzę i umiejętności wróciliśmy do Boronowa.

Dwudniowa wycieczka klasy 7 i 8 do Kotliny Kłodzkiej. Uczniowie zwiedzili Kopalnię Złota w Złotym Stoku, przeszli labirynt skalny Błędne Skały w Górach Stołowych, zwiedzili Kudowę Zdrój oraz podziemną i górą część Twierdzy Kłodzko.