„Mikołaj dobrze wie, że profilaktyka ważna jest”

6 grudnia 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Boronowie przedszkole oraz klasy 1 – 8 mieli możliwość zobaczenia spektakli profilaktycznych, które miały na celu m.in. kształtowanie zasad dobrego zachowania, rozwijanie umiejętności przewidywania skutków niebezpiecznych zachowań, rozpoznawanie szkodliwych substancji oraz eliminowanie agresji i przemocy.

Spektakl pod tytułem „Przygody zazdrosnego Liliputka” adresowany był do przedszkolaków, „Smocze opowieści” natomiast dla uczniów klas 1 – 4. Uczniowie klas 5 – 8 poznali historię tego, co mogą spowodować dopalacze w spektaklu „Dopalacze, ruletka życia i śmierci”.

Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie przygotowywały się do spotkania z Mikołajem poprzez wykonanie zadań związanych z profilaktyką. Przedszkole oraz uczniowie klas 1 – 4 przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek rebusy, w których schowały się hasła profilaktyczne, natomiast uczniowie klas 5 – 8 opracowali profilaktyczne krzyżówki.

Wszystkie wykonane ćwiczenia mają swoje specjalne miejsce w szkole, gdzie uczniowie w czasie przerw mogą stawiać czoła zadaniom.

Za ogromne zaangażowanie i wykonaną pracę przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej otrzymali mikołajkowe upominki za ufundowanie których ogromne podziękowania kierujemy do Urzędu Gminy Boronów.