6 maja nasze Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Boronowie. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość wejścia do wozu strażackiego oraz remizy strażackiej. Dzieci utrwaliły numery alarmowe, mogły zobaczyć sprzęt, który strażacy wykorzystują w swojej pracy. Największą atrakcją była próba lania wody oraz pokaz kurtyny wodnej i lania piany.

Serdecznie dziękujemy Pani Ani, Panu Maciejowi, Panu Marcinowi i Panu Krzysztofowi za poświęcony nam czas i przekazanie cennych wiadomości.

Cóż to był za dzień w Przedszkolu? Niezapomniany dzień!

Bowiem w piątek, 26 kwietnia przybyli do nas, najprawdziwszym Ambulansem, sami Ratownicy Medyczni. Zacni Goście opowiedzieli nam o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy, przypomnieli numery alarmowe, pod które należy dzwonić, aby wezwać pomoc medyczną, pokazali sprzęt wchodzący w skład tzn. "plecaka ratowniczego" oraz zapoznali nas z wyposażeniem Karetki Pogotowia, której mogliśmy doświadczyć z bardzo bliska, a nawet od środka. W rozmowie z nami, Ratownicy podkreślili jak bardzo ważne jest dbanie o własne zdrowie i bezpieczeństwo każdego dnia!

Bardzo serdecznie dziękujemy za tak miłe spotkanie i poświęcony czas.

Życzymy samych szczęśliwych i udanych akcji ratunkowych.

23 kwietnia obchodziliśmy Dzień Książki. Z tej okazji Biedronki i Niezapominajki wybrały się z wizytą do Gminnej Publicznej Biblioteki w Boronowie. Serdecznie dziękujemy Pani Janinie za przekazane nam wiadomości oraz możliwość oglądania książek, która sprawiła naszym Przedszkolakom najwięcej radości.

Dodatkową atrakcją w tym dniu były odwiedziny Pani Agaty, która prowadzi szkolną bibliotekę i przeczytała Przedszkolakom bajki. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie!!!

Zakończenie ferii w przedszkolu odbyło się w bardzo pyyyysznej atmosferze. Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pizzy i przedszkolaki same zrobiły pizzę, którą zjadły w porze  obiadowej.

W tym tygodniu do naszego przedszkola zawitała Pani Beata Gałecka i przeprowadziła warsztaty ceramiczne.
Na początku dzieci poznały surowiec i jego właściwości a następnie przystąpiły do pracy i wykonały ozdoby z gliny. Wykonane świeczniki, talerzyki i zawieszki zostały przekazane do wypalenia.
Serdecznie dziękujemy Pani Beacie za ciekawe i cenne zajęcia, a jej przepiękne rękodzieło można podziwiać w Galerii Gliniane Ludki.

Tydzień, który dobiega końca, był pełen wrażeń w grupie Motylków. Poniedziałek rozpoczęliśmy od warsztatów glinianych. Dowiedzieliśmy się, jak pozyskiwana jest glina, gdzie możemy ją znaleźć i co z niej zrobić. Panie Instruktorki pomogły nam wykonać piękne świeczniki, które teraz wypalają się w specjalnym piecu. Przedszkolaki rozmawiały również o człowieku, jego ciele, emocjach oraz o odpowiednim odżywianiu i zdrowiu. W piątek świętowaliśmy wraz z swoimi ulubionymi maskotkami Dzień Pluszowego Misia 🐻🐻🐻

W kalendarzu świąt przedszkolnych listopad rozpoczyna się od Dnia Postaci z Bajek.
To niezwykle barwne święto zgromadziło w sali Smerfów różne postacie ze świata bajek i baśni, książki oraz filmu.
Dzień rozpoczęła prezentacja wszystkich przybyłych postaci bajkowych. Były konkursy, quizy, medale dla wszystkich przebierańców, a na koniec balonowa zabawa przy ulubionych piosenkach bajkowych.
Listopad to również miesiąc jednego z ważniejszych świąt państwowych, do którego Smerfy przygotowywały się przez cały tydzień. Dzieci poznawały polskie symbole narodowe, znaczenie słów ojczyzna, patriotyzm, wolność. Smerfy dowiedziały się czym jest tzw. mała ojczyzna i otrzymały książkę autorstwa Pana Damiana Gołąbka, naszego boronowskiego historyka i pisarza, za którą ogromnie dziękujemy ❤️
Na zakończenie tygodnia Smerfy wraz z pozostałymi przedszkolakami uczciły Święto Odzyskania Niepodległości podniosłą Akademią w wykonaniu starszaków z grupy Niezapominajek i Krasnoludków. Uroczyście odśpiewały hymn oraz pieśń "11 listopada".

We wtorek 14 listopada dzieci z grupy ,,Motylków" zostały pasowane na Przedszkolaka. Motylki na tą ważną uroczystość zaprosiły Panią Dyrektor oraz swoich Rodziców. Po krótkim występie artystycznym, podczas którego recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki, graliśmy na instrumentach oraz improwizowaliśmy ruchem do piosenki, nastąpił akt pasowania. Pani Dyrektor magicznym ołowiem przemieniła każdego Dzieciaczka w dzielnego Przedszkolaczka. Na pamiątkę tego wydarzenia, Przedszkolaki dostały medale oraz dyplomy.
Była to pierwsza ważna uroczystość w życiu naszej grupy, podczas której Dzieci cudownie zaprezentowały swoje talenty i umiejętności.

W minionym tygodniu przedszkolaki poznawały symbole narodowe, hymn polski, rozmawiały o wielkiej i małej ojczyźnie. Realizując tematy związane z małą ojczyzną każdy przedszkolak otrzymał książeczkę "BORONOWSKIE LEGENDY I OPOWIEŚCI", której autorem jest pan Damian Gołąbek. Serdecznie dziękujemy Pani Ilonie Rymarczyk prezesowi STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW ZIEMI BORONOWSKIEJ za wspaniały prezent.

Miniony tydzień Motylki rozpoczęły od kolorowego Dnia Postaci z Bajek. Rozmawialiśmy o małej i dużej Ojczyźnie, poznaliśmy i nauczyliśmy się odróżniać godło oraz flagę, a także dowiedzieliśmy się co oznaczają nasze barwy narodowe 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 w piątek wzięliśmy udział w Akademii przygotowanej przez naszych starszych kolegów, podczas której wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurek Dąbrowskiego".

W minionym tygodniu Biedronki 🐞 🐞 🐞 obchodziły dzień postaci z bajek. 🧞🧙🧑‍🚒 Wszystkie przedszkolaki na jeden dzień zamieniły się w bajkowe postacie.
Kolejne dni upływały nam na przygotowaniach do Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki poznawały symbole narodowe, przygotowywały kotyliony narodowe, ćwiczyły śpiewanie hymnu. Zwieńczeniem przygotowań był udział w akademii przygotowanej przez "Krasnoludki i Niezapominajki" podczas, którego odśpiewaliśmy wspólnie cztery zwrotki hymnu. 🇵🇱
Testowaliśmy także "Magiczny dywan", który sprawił przedszkolakom wiele radości.