We wtorkowe przedpołudnie 18.06.2024 r. dzieci z grup Motylków oraz Smerfów wybrały się po raz ostatni w tym roku szkolnym ma wspólną wycieczkę. Tym razem zawitaliśmy do Parku Przygód i Atrakcji w Wilkowicach.

W piątek 7 czerwca w naszym Przedszkolu odbyło się wręczenie nagród dla uczestników I Przedszkolnego Konkursu Fotograficzno - Kulinarnego ,,Przedszkolna książka kucharska - zdrowe desery". Uczestników podzielono na dwie kategorie wiekowe: 3 i 4 latków oraz 5 i 6 latków. Zadaniem Dzieci było przygotowanie wraz z Rodzicami, Opiekunami lub Rodzeństwem zdrowego, pełnowartościowego deseru, udokumentowanie tego poprzez wykonanie zdjęć oraz przysłanie przepisu. Z nadesłanych prac udało się stworzyć Książkę Kucharską.
 
Była to wspaniała zabawa! Dziękujemy za udział, gratulujemy wszystkim uczestnikom.

We wtorkowe popołudnie Dzieci z grupy Motylków wraz ze swoimi Mamusiami uczestniczył w warsztatach. Warsztaty plastyczne poprzedził krótki występ artystyczny, który był dla Mam wielką niespodzianką... ponieważ wszystko przygotowane było w sekrecie każdy z Przedszkolaków samodzielnie wygłosił swoją kwestię, wspólnie zaśpiewaliśmy piosenki na cześć Naszych Mam. Następnie wspólnie namalowaliśmy portrety, które zabraliśmy do domu.

Kochane Mamy jesteście najlepsze! Żyjcie Nam sto lat!

29 maja Smerfy zaprosiły swoje Mamy, aby wysłuchały przygotowanych tylko dla Nich wierszy i piosenek oraz przyjęły "mały bukiecik majowych kwiatków". Po występie Przedszkolaki wspólnie ze swoimi Mamusiami wykonały pamiątkowy obrazek z różnorodnych drewnianych kształtów i elementów oraz mchu popularnego ze swych pozytywnych właściwości. Wspólnie spędzony czas daje wiele pozytywnych doświadczeń i integracji w grupie, zwłaszcza w towarzystwie ukochanej Mamy.

21 maja nasze przedszkole odwiedził pszczelarz, prezes związku pszczelarzy pochodzący z Woźnik Pan Damian Bola. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pszczoły przygotował dla naszych przedszkolaków ciekawą lekcję na temat zwyczajów i życia tych owadów. Na dzieci czekało wiele niespodzianek, mogły zasmakować świeżego miodu, poznały budowę ula jak również mogły zobaczyć żywe pszczele osobniki. Serdecznie dziękujemy Panu Damianowi Bola za to, że nasze przedszkolaki dzięki niemu zdobyły wiele cennych informacji na temat tych niezwykle pożytecznych owadów.

W piątek 24 maja Przedszkolaki z grupy „Motylków” i „Smerfów” wybrały się na kulturalno - edukacyjną wycieczkę autokarem do Częstochowy.

Dzieci najpierw odwiedziły Filharmonię Częstochowską, gdzie wysłuchały audycji muzycznej pt. "Kamera! Muzyka! Akcja!", podczas której poznały również instrumenty muzyczne tj. skrzypce, trąbka czy fortepian. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w słuchaną audycję poprzez odgadywanie granych i śpiewanych utworów muzycznych z bajek i filmów.

Następnie przejechały autokarem do Kina Sferycznego w Planetarium UJD w Częstochowie, gdzie obejrzały pokaz "Magiczny globus", który odpowiadał na pytanie skąd się biorą pory roku i czy w ogóle są one potrzebne na Ziemi.

Podczas krótki spaceru po Częstochowie dzieci miały okazję zaobserwować miejski ruchu i zgiełku, m. in. straż pożarną, karetkę pogotowia, radiowozy policyjne i tramwaje. Po tak aktywnie spędzonym dniu bezpiecznie i szczęśliwie wróciliśmy do naszego kochanego przedszkola.

6 maja nasze Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Boronowie. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość wejścia do wozu strażackiego oraz remizy strażackiej. Dzieci utrwaliły numery alarmowe, mogły zobaczyć sprzęt, który strażacy wykorzystują w swojej pracy. Największą atrakcją była próba lania wody oraz pokaz kurtyny wodnej i lania piany.

Serdecznie dziękujemy Pani Ani, Panu Maciejowi, Panu Marcinowi i Panu Krzysztofowi za poświęcony nam czas i przekazanie cennych wiadomości.

Cóż to był za dzień w Przedszkolu? Niezapomniany dzień!

Bowiem w piątek, 26 kwietnia przybyli do nas, najprawdziwszym Ambulansem, sami Ratownicy Medyczni. Zacni Goście opowiedzieli nam o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy, przypomnieli numery alarmowe, pod które należy dzwonić, aby wezwać pomoc medyczną, pokazali sprzęt wchodzący w skład tzn. "plecaka ratowniczego" oraz zapoznali nas z wyposażeniem Karetki Pogotowia, której mogliśmy doświadczyć z bardzo bliska, a nawet od środka. W rozmowie z nami, Ratownicy podkreślili jak bardzo ważne jest dbanie o własne zdrowie i bezpieczeństwo każdego dnia!

Bardzo serdecznie dziękujemy za tak miłe spotkanie i poświęcony czas.

Życzymy samych szczęśliwych i udanych akcji ratunkowych.

23 kwietnia obchodziliśmy Dzień Książki. Z tej okazji Biedronki i Niezapominajki wybrały się z wizytą do Gminnej Publicznej Biblioteki w Boronowie. Serdecznie dziękujemy Pani Janinie za przekazane nam wiadomości oraz możliwość oglądania książek, która sprawiła naszym Przedszkolakom najwięcej radości.

Dodatkową atrakcją w tym dniu były odwiedziny Pani Agaty, która prowadzi szkolną bibliotekę i przeczytała Przedszkolakom bajki. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie!!!

Zakończenie ferii w przedszkolu odbyło się w bardzo pyyyysznej atmosferze. Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pizzy i przedszkolaki same zrobiły pizzę, którą zjadły w porze  obiadowej.

W tym tygodniu do naszego przedszkola zawitała Pani Beata Gałecka i przeprowadziła warsztaty ceramiczne.
Na początku dzieci poznały surowiec i jego właściwości a następnie przystąpiły do pracy i wykonały ozdoby z gliny. Wykonane świeczniki, talerzyki i zawieszki zostały przekazane do wypalenia.
Serdecznie dziękujemy Pani Beacie za ciekawe i cenne zajęcia, a jej przepiękne rękodzieło można podziwiać w Galerii Gliniane Ludki.