12.06.2023 r. został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy „Najaktywniej Czytający Trzecioklasista”, którego organizatorami była Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lublińcu i biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu.

Konkurs czytelniczy miał na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, kształtowanie nawyku systematycznego czytania oraz promocję księgozbiorów bibliotek szkolnych. W roku szkolnym 2022/23 najlepsza w czytaniu w całym powiecie lublinieckim okazała się nasza uczennica- Aleksandra  Ślęzok, która zajęła I miejsce .

Ola zdeklasowała wszystkich uczestników w konkursie, ponieważ na swoim koncie bibliotecznym posiadała ponad dwieście przeczytanych książek. To imponujący wynik. Gratulujemy uczestniczce zwycięstwa i  wysokiej kultury czytelniczej ,  życzymy powodzenia  w zdobywaniu kolejnych stopni sprawności czytelniczych!

Jest to kolejny sukces naszej placówki .W tym konkursie już wielokrotnie I miejsce zajmowały nasze uczennice, tak było w roku 2013/14, 2017/2018, 2021/22.

Pamiętajmy, że czytanie przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę, porusza wyobraźnię, wspomaga uwagę, koncentrację, spostrzeganie i poprawia pamięć, a nawet rozwija empatię. Ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu, co ważne zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów oraz chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury. Zatem powodów, dla których warto czytać jest tyle, ile dobrych książek. Słowa poety i dramatopisarza Jarosława Iwaszkiewicza, który twierdził, że „czytanie to odnajdywanie własnych bogactw i możliwości przy pomocy cudzych słów” są idealnym potwierdzeniem, że rzeczywiście „CZYTANIE wzbogaca”.

 

                                                                                                                                                                 Agata S.