21 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniom zostały wręczone nagrody za osiągnięte sukcesy.

Wszystkim gratulujemy otrzymania promocji do kolejnych klas, życzymy dalszych sukcesów oraz cudownych wakacji!!!

W dniu 28 maja br. czternastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w plenerze malarskim w Komorni Lhotce w Czechach. Tym razem warunki pogodowe pozwoliły młodym artystom wyjść w teren, aby zachwycić się wspaniałymi widokami tamtejszej okolicy i przedstawić je w swojej pracy. Konkurs odbywał się w malowniczych miejscach Komorni Lhotki, a zadaniem uczestników było przedstawienie dowolnymi technikami plastycznymi tamtejszych pejzaży. Wyjazd do Czech zakończył się sukcesem dla dwóch naszych uczennic. Marta Erlebach z klasy III a zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz Karolina Żuk z klasy VIII a, otrzymała II miejsce również w swojej kategorii wiekowej. Dziewczynom gratulujemy oraz życzymy kolejnych osiągnięć.

12 czerwca 2024 r. o godzinie 13.00 w Zespole Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie odbyło się wręczenie nagród laureatom XIV Wojewódzkiego Konkursu “Motywy przyrodnicze w ubiorze. Motyle na kapeluszach”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie kapelusza z materiałów z recyklingu w formacie 1:1 i ozdobienie go motywami przyrodniczymi   i oczywiście motylami. Z naszej szkoły na konkurs zostało złożonych dziewięć kapeluszy. Praca Amelii Kampy z klasy VI A otrzymała wyróżnienie w kategorii szkoły podstawowe. Gratulujemy!

Konkurs “Zielona Pracownia” to inicjatywa, której organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach. Wspiera ona szkoły w tworzeniu pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych.

Dnia 13 czerwca 2024 r. Wójt Gminy Boronów Pan Krzysztof Bełkot wraz z  Dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowych w Boronowie Panią Gabrielą Mercik w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, odebrali dofinansowanie na utworzenie Szkolnej Ekopracowni pn. Bliżej Natury w Zespole Placówek Oświatowych w Boronowie.

Nagrodzony projekt z pewnością  wpłynie znacząco na podniesienie świadomości ekologicznej uczniów naszej szkoły  poprzez uatrakcyjnienie warunków nauczania oraz zastosowaniem kreatywnych rozwiązań zagospodarowania przestrzeni szkolnej.

W ramach obchodów 20-lecia Polski w Unii Europejskiej w naszej szkole został zorganizowany Bieg po zdrowie. Inicjatywa ta nie tylko edukuje, ale także inspiruje młodych ludzi do podejmowania zdrowych wyborów. To ważne, aby dbać o swoje zdrowie i zachęcać innych do tego samego!

10.05 obchodziliśmy Święto Patrona naszej Szkoły. Już 20 lat Zespół Placówek Oświatowych nosi miano Unii Europejskiej. Polska jest członkiem tej wspólnoty również tyle czasu.

Dzień Patrona to nie tylko okazja do świętowania, ale także edukacji i integracji. Wspólnie uczymy się o wartościach, jakie niesie ze sobą idea Wspólnoty Europejskiej. Niech nasza szkoła zawsze pozostaje otwarta na świat i gotowa do współpracy z innymi krajami!

Wszystkich wymienionych poniżej uczestników konkursu zapraszamy po odbiór nagród od 10 czerwca 2024 roku w godzinach pracy Sekretariatu Zespołu Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie przy ul. Poznańskiej 2.

Wszystkim składamy gratulacje i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu! :)

 

WYNIKI IV POWIATOWEGO KONKURSU PROFILAKTYCZNO-PRZYRODNICZEGO

„Pamiętam o Niezapominajce! Żyję w harmonii z przyrodą”

 

W dniu 10 maja 2024 roku odbyło się posiedzenia komisji konkursowej w składzie:

Paulina Dulska – nauczyciel

Izabela Bełkot – nauczyciel

Ewelina Walenta – nauczyciel

Aleksandra Ślązok – nauczyciel

Joanna Rutkowska – nauczyciel

 

Na konkurs wpłynęło 111 prac konkursowych.

Podczas oceny prac komisja konkursowa odrzuciła 30 prac niezgodnych z regulaminem konkursu.

 Podczas oceny prac konkursowych komisja brała pod uwagę następujące kryteria:

  • samodzielność wykonania pracy,
  • zgodność z tematem konkursu,
  • inwencje, pomysłowości oraz ogólne wrażenie estetyczne.

 

Po wnikliwej analizie i ocenie prac komisja przyznała następujące nagrody  i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych:

W dniu 25 kwietnia 2024 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie uczestniczyli w Szkolnym Dniu Profilaktyki.

Uczniowie klas 1 – 3 wzięli udział w spotkaniach z Panem Bartoszem Skubałą – Policjantem z Wydziału ds. Nieletnich Powiatowej Komendy Policji w Lublińcu. Podczas spotkań uczniowie dowiedzieli się wielu ważnych informacji związanych z bezpieczeństwem w drodze do i ze szkoły, ale także podczas kontaktów z obcymi osobami. Nasz gość przypominał również uczniom, jakie zachowania na terenie szkoły są niewłaściwe oraz jak należy zachowywać się podczas kontaktów z rówieśnikami. W spotkaniach towarzyszył uczniom Sznupek – sympatyczna maskotka śląskiej policji.

Natomiast uczniowie klas 4 – 8 mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach pod tytułem „Hałas w środowisku szkolnym” prowadzonych przez przedstawicieli Ośrodka Profilaktyki Społecznej z Krakowa. W czasie zajęć uczniowie poznali techniki wyciszania się w czasie zajęć oraz przerw śródlekcyjnych, a także mieli możliwość wymyślania własnych technik i zaprezentowania ich rówieśnikom. Uczniom przedstawiono także metody aktywnego słuchania i pracy w grupie oraz zagrożenia związane z hałasem.

22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Tego dnia przedszkolaki wcieliły się w role artystów i podczas przygotowanego dla uczniów klas I-III oraz zaproszonych gości przedstawienia przypomniały wszystkim jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Po przedstawieniu dzieci i uczniowie klas I-III spotkały się z Panią Dyrektor, Panem Wójtem oraz Panią Dorotą Wilczek, którzy zachęcali wszystkich, aby każdego dnia dbać o przyrodę. Mamy nadzieję, że przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły będą postępowali tak, jakby Dzień Ziemi trwał przez cały rok.

Kwiecień jest miesiącem, w którym szczególną uwagę zwracamy na propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości w tym zakresie. Z tej okazji w dniach 11-12 kwietnia dla młodszych uczniów naszej szkoły zorganizowano po raz pierwszy Niebieskie Igrzyska, ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na temat Autyzmu. Z kolei dla starszych uczniów klas IV-VIII warsztaty edukacyjne ,,Rozumienie trudności rówieśników z zaburzeniami ze spektrum autyzmu’’ prowadzone przez Panie Psycholog z Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lublińcu. Takie wydarzenia mają na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem.  Jak również służą rozwijaniu empatii, wzmacnianiu więzi i wzajemnego zrozumienia wśród rówieśników.