Spędzaj czas nie tylko z telefonem i przed komputerem (wolny czas, nie ten przeznaczony na naukę :)), która, jak wiemy, obecnie może odbywać się jedynie za pośrednictwem komputerów).

 
Spędzaj czas z rodziną. Po to, by mieć w niej wsparcie i dawać wsparcie. Staraj się unikać częstego poruszania tematu epidemii w kraju. Dlaczego? Dlatego, że strach/lęk obciąża naszą psychikę, a takie rozmowy napędzają spiralę strachu!
 
W jaki sposób rozładowywać napięcie emocjonalne i stres?
 
Najlepiej przez zajmowanie się rzeczami, które lubimy, sprawiają nam przyjemność i które nas relaksują:
 
- słuchaj muzyki, którą lubisz. Muzyka, taniec są świetnymi „odstresowaczami” i koją nasze myśli i uczucia.
- sen – pamiętaj, że jest darmowym „lekiem”, który zapewnia naszemu organizmowi siłę do walki z przeciążeniem, chorobą, kryzysami i złym samopoczuciem. Teraz masz czas, by się wyspać, więc korzystaj z tego.
- dbaj o relacje z innymi – z kolegami i koleżankami, nawet jeśli są to obecnie kontakty na odległość, są źródłem wsparcia.
- realizuj swoje hobby lub jeśli go nie masz, znajdź je! Każdy ma w sobie pokłady niewykorzystanych talentów. Masz czas, by je w sobie odkryć.
- zadbaj o aktywność fizyczną – domowe treningi to bezcenne źródło serotoniny, która postawi cię na nogi, doda ci siły, radości i zmotywuje do dalszego działania.
- dbaj o siebie i swoich bliskich przez okazywanie zrozumienia i nagradzanie. Nagradzanie dobrym słowem, ale też drobnymi gestami, które poprawiają nastrój.
- każdego dnia spraw komuś przyjemność – wiadomo, że dawanie, sprawia jeszcze więcej radości, niż otrzymywanie.
- motywuj się do działania. Sprawdzaj w jaki sposób spędzasz czas i czy możesz go lepiej wykorzystać. Jeśli mimo „nudów” widzisz dookoła siebie bałagan w pokoju i mnóstwo zaległych rzeczy „do zrobienia kiedyś”, to zacznij sprzątać i zacznij wykonywać czynności odłożone na później.
- przeczytaj książkę – najlepiej radosną, która cię zainteresuje i „wciągnie”, byś mógł się wyciszyć.