make your own website for free

Tabela użyczenia podręczników szkolnych - prosimy pobrać i wypełnione dostarczyć do szkoły.

UWAGA! Konkurs!

Przedstawiamy harmonogram zwrotu podręczników szkolnych, prosimy o zapoznanie się!

PROJEKT „NASI PATRONI – TWORZYMY LAPBOOKI”

Maj to jest miesiąc, w którym uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie obchodzą Dzień Patrona. 18 maja 2020 roku to również bardzo ważna data – to 100 rocznica urodzin Jana Pawła II. Papież Polak to również patron współpracującej z naszą szkołą w ramach projektu Szkoła 6.0 Sobotniej Szkoły Języka Polskiego przy Ośrodku Kultury Polskiej im. Karola Wojtyły na Ukrainie, która właśnie 18 maja rozpoczyna rok Jana Pawła II w Dnieprze pod hasłem „Karol Wojtyła – Człowiek Świata”.

W związku z tym uczniowie szkół partnerskich podjęli się wykonania lapbooków na temat Unii Europejskiej (ważne daty, kraje należące do Unii, hymn Unii itp.) lub postaci papieża Jana Pawła II (kalendarium, najpiękniejsze cytaty , pielgrzymki lub pasje papieża). Projekt został przeprowadzony podczas kształcenia na odległość. Wszystkie prace zostały zaprezentowane w prezentacji multimedialnej PowerPoint.

Wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, którzy zaangażowali się w tworzenie teczek tematycznych i wzięli udział w projekcie bardzo serdecznie dziękuję!

Projekt trwał od 7 do 25 maja 2020 roku.

Regina Aleksy

Regulamin i procedury Biblioteki, obowiązujące w czasie epidemii COVID-19.

Prezentacja - projekt Szkoła 6.0

W październiku 2019 roku Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie przystąpił do projektu Szkoła 6.0 organizowanego przez stowarzyszenie Wspólnota Polska. Jednym z celów projektu jest poszerzanie wiadomości o Polsce, jej języku, kulturze i historii poza granicami kraju, a także popularyzowanie wiedzy o historii i dorobku Polonii i Polaków żyjących za granicą w społeczeństwie polskim. W związku z tym opracowano prezentację multimedialną pt. „Słynni Polacy pochodzący z terenów dzisiejszej Ukrainy”.

Warto pamiętać o dacie 2 maja, kiedy to obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Senatu RP w 2002 roku, aby upamiętnić dorobek i wkład Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości.

1. Domowa Biblioteczka - numer pierwszy
  2. Domowa Biblioteczka - numer drugi
  3. Domowa Biblioteczka - numer trzeci

Niezwykli goście w bibliotece szkolnej

W listopadzie do naszej biblioteki szkolnej przybyły w odwiedziny Wesołe Skrzaty oraz Smerfy wraz z wychowawczyniami. Oczywiście są to grupy dzieci przedszkolnych: pięciolatków i sześciolatków. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem, jakim jest biblioteka. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Mogły zobaczyć kartę książki i kartę czytelnika. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat poszanowania książek w bibliotece, o czym przypomniał im odczytany głośno wiersz pt. „Skarga książki”. Miały również możliwość przejść się między regałami i zobaczyć, na których półkach są ułożone książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników. Książeczki bardzo się podobały dzieciom, szczególnie te bogato ilustrowane i kolorowe. Dodatkowo przedszkolakom zostały zaprezentowane kolejno: największa, najmniejsza oraz najstarsza książka dostępna w naszej bibliotece.

Każdy przedszkolak wychodził z biblioteki z uśmiechem na twarzy i z obietnicą, że będzie często ją odwiedzał i zostanie aktywnym czytelnikiem.

Regina Aleksy