ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH
IM. UNII EUROPEJSKIEJ W BORONOWIE


W razie problemów z widocznością strony proszę odświeżyć pliki cookies -> CTRL + F5


Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
    Od marca bieżącego roku życie każdego z nas ze względu na pandemię COVID-19 zmieniło się i ciągle diametralnie zmienia.
    Zamknięte drzwi szkół,  które  na szczęście  niedawno mogły z powrotem przyjąć uczniów, nauka zdalna, a  także ograniczenia w  bardzo  wielu dziedzinach naszego życia wzbudziły w każdym z nas bardzo duże pokłady stresu, niepewności a także mnóstwo obaw.
    Teraz, gdy  obawiamy się   kolejnych ograniczeń wynikających  z zapowiadanej drugiej fali, nasza wiedza i świadomość na temat niebezpieczeństw związanych z COVID-19 i sposobów ochrony naszego zdrowia jest nieporównywalnie wyższa jak jeszcze kilka miesięcy temu.
    Wyższa – jednak niestety wciąż niepełna i niewystarczająca.

    W  celu  ciągłego  pogłębiania  wiedzy  na  temat  koronawirusa  zachęcam  Wszystkich do zapoznania  się   z  cyklem   filmów  przygotowanych przez Biuro Profilaktyki Narodowej NFZ
pod  patronatem  Warszawskiego   Uniwersytetu  Medycznego  pod  tytułem  „Bezpieczni  w
czasie epidemii”. Jest to cykl 10 filmów, podczas których możemy  się zapoznać z radami  aż
28 ekspertów.
    Podczas oglądania filmów można zapoznać się z odpowiedziami ekspertów na najbardziej nurtujące każdego z nas pytania, między innymi jak bezpiecznie się leczyć czy gdzie szukać pomocy w razie nagłego zachorowania. W trakcie oglądania filmów eksperci zapoznają Nas z informacjami dotyczącymi bezpiecznego podróżowania, a także z tym jak możemy dbać o zdrowie i kondycję naszego organizmu.
    Wszystkie filmy są dostępne na kanale Akademia NFZ na Youtube – (Akademia NFZ - Bezpieczni w czasie epidemii)
                                                                                                                                           Pedagog szkolny
                                                                                                                                                Paulina Nier 


W zakładce DLA UCZNIÓW -> BIBLIOTEKA pojawiła się informacja o ciekawym konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się!


Podczas wakacji od 3 do 14 sierpnia w szkole odbywały się „Kreatywne zajęcia w szkolnej świetlicy”. Podczas zajęć dzieci brały udział w zabawach sportowych, wykonywały zadania związane z kodowaniem na dywanie, ozdabiały płaskorzeźby z gipsu, tworzyły kartki urodzinowe, malowały przy sztalugach, przygotowały maski i opaski w kształcie warzyw i owoców, ozdabiały ubrania, wykonały gipsowe „lego”, rozwiązywały łamigłówki, a także śpiewały piosenki podczas zabawy „karaoke”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i wspaniale się bawiły.  Przejdź do galerii!

Informacja dla rodziców uczniów klasy I
Rodziców chętnych do zapisania dziecka na dodatkowy język mniejszości - język niemiecki - prosimy o wypełnienie zamieszczonego wniosku o objęcie dziecka/ucznia nauką języka mniejszości narodowej i złożenie w/w wniosku w sekretariacie szkoły.

  • Wniosek o objęcie nauką języka mniejszości - DO POBRANIA
Mobirise

UWAGA!
KONKURS!

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym"Bezpieczne i aktywne wakacje"!

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało rozporządenia i wytyczne dotyczące przeprowadzania egzaminów w roku szkolnym 2019/2020, prosimy o zapoznanie się z nimi i dostosowanie do przedstawionych w nich zasad:

Mobirise
Mobirise

Szkolny konkurs "Marzenie mam!"

Z radością przedstawiamy Protokół z wynikami szkolnego konkursu literacko-plastycznego "Marzenie mam!":


Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z poniższymi linkami. Pierwszy z nich w przystępny sposób przybliża zasady udzielania pierwszej pomocy, drugi natomiast prezentuje zagadnienia egzaminacyjne dla ósmoklasistów w formie gry edukacyjnej.

Mobirise

XV Wojewódzki Konkurs Literacki

Z radością przedstawiamy Protokół z XV Wojewódzkiego Konkursu Literackiego “Twój talent szansą na lepszy świat”:

Wspomnienia o św. Janie Pawle II

Z okazji 100-ej rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II w galerii poniżej prezentujemy prace naszych uczniów dotyczące tego wybitnego papieża-Polaka:

Ważne informacje dla Rodziców dzieci przedszkolnych i Uczniów klas ósmych

Mobirise
Mobirise
Mobirise
Mobirise

Informacja dla Rodziców

Na dzień 25 maja 2020 r. planujemy otwarcie publicznego przedszkola, po uzyskaniu zgody Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu. Zajęcia będą prowadzone w ścisłym reżimie sanitarnym, w związku z tym prosimy o zgłoszenie czy Państwa dziecko będzie uczęszczało do grupy i w jakich godzinach. Informację można:
- przesłać do wychowawcy grupy;
- przesłać mailowo na adres szkoły zpo_boronow@op.pl;
- podać telefonicznie pod nr tel. 34 3539 289.
Bardzo prosimy o przesłanie informacji do 19 maja 2020 r. (wtorek). Podkreślamy, że w pierwszej kolejności na zajęcia w przedszkolu przyjmowane będą dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Mobirise

Informacje dla Rodziców

Szanowni Rodzice!
W trosce o bezpieczeństwo dzieci, rodziców, dziadków oraz pracowników publiczne przedszkole w Zespole Placówek Oświatowych zostaje zamknięte do 24 maja br. z możliwością
przedłużenia terminu. Decyzja ta została podjęta zgodnie z zaleceniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz z uwzględnieniem opinii Rady Rodziców.
Na bieżąco będziemy Państwa informować o podejmowanych decyzjach.

Mobirise

Szanowni Uczniowie!

W zakładce Nauczanie Zdalne zostały umieszczone godziny kosultacji nauczycieli oraz plan lekcji obowiązujący od 4 maja 2020 r.

Mobirise

Bezpośrednia obsługa petentów
w Zespole Placówek Oświatowych
im. Unii Europejskiej w Boronowie
zawieszona do odwołania!

W związku z rozprzestrzeniającym się zagrożeniem infekcji koronawirusa, stosując się do zaleceń służb sanitarnych, aby minimalizować bezpośrednie kontakty międzyludzkie, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców - Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie będzie obsługiwać petentów zdalnie - telefonicznie pod nr tel. 34 3539 289 i drogą komunikacji elektronicznej pod adresem zpo_boronow@op.pl od dnia 16.03.2020 r. aż do odwołania.

W przypadku konieczności pozostawienia w szkole dokumentów prosimy o użycie dzwonka i zaczekanie na osobę, która je odbierze. Prosimy o niewchodzenie na teren budynku szkoły!

Mobirise

© Copyright 2020 DB - All Rights Reserved

Mobirise web builder - Check this